Setkání heligonkářů – 19. 10. 2013

Článek v Benešovském deníku

Své o tom vědí heligonkáři, kteří se již tradičně, tentokrát potřinácté sešli ve třináctičlenné sestavě předposlední říjnovou sobotu ve Společenském sále kulturního domu v Dolních Kralovicích.

Po úvodním přivítání účinkujících i posluchačů moderátorem Bohuslavem Vlasákem z Kalné, tradičním to znalcem a účinkujícím na podobných setkáváních, nastoupili na pódium Mrákovští heligonkáři z Mrákova u Domažlic. Skupina pěti muzikantů v dobových krojích zahájila setkání opravdu, jak se patří. A to se ještě museli obejít bez dalších čtyř členů, kteří z důvodu nemoci nemohli na setkání přijet.

Tím ale díl překvapení pro téměř plný sál posluchačů zdaleka nekončil. Ba naopak. Dalším byl například soubor Aleše Rusňáka z Plzně či nejmladší účastník, teprve dvanáctiletý Karel Míček ze Sněti.

„Po něm se představil velice známý a ostřílený hráč Jiří Hampl z Dubicka u Šumperka, který zde zanechal mnoho hezkých vzpomínek na svoje loňské vystoupení a bylo tomu tak i letos,” uvedl věrný obdivovatel heligonkářů Karel Novotný s tím, že v sestavě nejen jednotlivců, ale i celých souborů nechyběly tradičně ani dvě dámy. Ludmila Koucká a Jaroslav Karbanová z Ondřejova.

Posledním, třináctým vystupujícím, který zároveň ukončil oficiální část programu skladbou Karla Hašlera Ta naše písnička česká, kterou zpíval vestoje celý sál, byl Bohuslav Vlasák. Ten také pozval všechny účinkující a posluchače na příští setkání, které bude 18. října 2014.

Pro dobrou náladu pak až do setmění hráli a zpívali jak Mrákovští heligonkáři tak Jiří Hampl.

autor: Martina Křečková

Video

Fotografie

Back to Top