Veselá Trojka – 19. 4. 2014

Článek

Český svaz chovatelů spolu s Klubem heligonkářů  a Obcí Dolní Kralovice uspořádali nádherný koncert v místním Kulturním domě na Velikonoční Bílou sobotu, kdy od 16. do 19. hodin zahrála kapela Pavla Kršky ze Šlágru TV – Veselá trojka. Tato velice populární kapela zde zahrála pro plný sál množství písniček, které složil většinou sám Pavel Krška a jak zde uvedl, jsou to písničky z jeho života. Nyní jsou již tak známé, že si je povětšinou zpívali i návštěvníci tohoto setkání.

Obě přestávky tohoto koncertu vyplnili žáci místní základní školy Karel Míček, Jiří Machyán a Martin Kadlec, hráči na harmoniky, kteří se zde představili i v minulosti na setkání heligonkářů. Je potěšitelné, že tito mladí chlapci, jinak žáci 7. a 8. třídy místní ZŠ mají zájem o tento druh muziky a nutno  poděkovat pořadatelům, že jim dávají prostor k vystoupení na veřejnosti i s takovými muzikanty, jako jsou ti z Veselé trojky. To považuji za velmi významný počin pro další rozvoj těchto mladíků v tomto žánru.

Stojí také za zmínku, poděkovat pořadatelům za to, že připravili sál pro tolik návštěvníků, kteří mohli spokojeně sedět a také se občerstvit za skutečně lidové ceny a proto se také budou určitě rádi do Dolních Kralovic vracet za dobrou zábavou a péči pořadatelů. Tou nejbližší akcí zde bude již 13. Setkání heligonkářů v sobotu dne 18.října 2014 od 13. hodin.

autor: Karel Novotný – Leština u Světlé

Video

Fotografie

Back to Top